Skupina Mosty, Znojmo

Znojemská skupina Mosty vznikla v únoru 2008. Svým názvem i zaměřením navazuje na Činnost stejnojmenné vokální skupiny, působící v Brně mezi roky 1980 -1992. Hlavní „náplní práce" skupiny je bohoslužebný zpěv. Tomu odpovídá i repertoár, který obsahuje převážně vícehlasé vokální duchovní skladby z období renesance, baroka a klasicismu. Pro zpestření se v repertoáru objevují i drobné světské skladby, černošské spirituály a lidové písně zejména z Moravy a Slovenska.

Skupina vystupuje v následujícím obsazení:

Iva Kejzlarová                soprán

Karolína Kolářová          mezzosoprán, příčné a zobcové flétny

Martina Kejzlarová         alt

Dominik Bláha               tenor, klávesové nástroje, kytara

Petr Kolář                     baryton, kytara, vedoucí skupiny

Skupinu je možno potkat nejen při bohoslužbách ve znojemských kostelích, ale i při výstavách a vernisážích např. v Jihomoravském muzeu, Domě umění a pod., nebo při samostatných koncertech.

Program koncertů skupiny MOSTY,

Advent - Vánoce 2008

Advent

So 29.11.          Znojmo-Louka               adventní koncert                        17:00