Archiv vybraných článků

Výměna Pavlů - fond PULS

V neděli 12.6.2022 na svátek Nejsvětější Trojice si dva Pavlové vyměnili na jeden den své farnosti. Ten náš Pavel, P. Klouček měl mši svatou v Domašově (okr. Brno - venkov) a k nám zavítal otec Pavel Kafka, který je hlavní správcem fondu PULS. Ten je důležitý pro financování mezd kněží, neboť v...
Celý článek

1. svaté přijímání

Na čtvrtou neděli velikonoční byla v naší farnosti velká sláva. K 1. svatému přijímání přistoupilo 9 dětí (6 dívek a 3 chlapci). Kostel byl krásně vyzdoben, mší svatou doprovodila krásně schola maminek a dětí a byla to vskutku oslava k Boží chvále. Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na této...
Celý článek

Nedožité 90. narozeniny p. Václava Kamenického

3.8. 2019 by oslavil P. Václav Kamenický 90 let a 14.8.2019 to bude pět let od jeho úmrtí. Farnost Mikulovice zavzpomíná na p. faráře Václava Kamenického inzercí v Katolickém týdeníku v č. 33, které vychází dne 13.8.2019. Dále farnost objednala věnec na hrob p. faráře, kdo by chtěl přispět, může...
Celý článek

Nový moravskokrumlovský děkan

V neděli 25.11.2018 na Slavnost Ježíše Krista Krále se do naší farnosti přijel podívat nový moravskokrumlovský děkan o. Pavel Vybíhal, který zde a ve Višňovém sloužil mši svatou, aby měl tak možnost lépe poznat další z mnoha farností, mu svěřené. K jeho práci mu budeme vyprošovat modlitbami hodně...
Celý článek

Oprava obrazu sv. Václava na průčelí kostela

Dne 27.3.2018, krátce před velikonočními svátky, zásluhou našeho farníka Josefa Bacha a především zásluhou malíře Petra Fikara ze Znojma se po 26 letech dočkal zrestaurování obraz sv. Václava, který nyní opět zdobí průčelí našeho kostela. Pán Bůh zaplať oběma.   Naposledy byl obraz...
Celý článek

PULS - pozvání do velké rodiny malých dárců

V neděli 24. září 2017 zazní při bohoslužbách ve farnostech výzva otce biskupa Vojtěcha Cikrleho k podpoře Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Posláním Fondu PULS je shromažďovat prostředky na materiální zajištění kněží a pastorace. Cílem je vytvořit velkou rodinu malých dárců,...
Celý článek

Svěcení nového kříže (směr Horní Dunajovice)

Dne 6.8.2017 P. Pavel Klouček posvětil nový kříž v zatáčce za obcí Mikulovice směrem na Horní Dunajovice. Původní kříž vlivem stáří a povětrnostních podmínek nevydržel. Přibližně dvacet věřících se sešlo i za nepříznivého počasí, i když na samotné svěcení pršet přestalo. Zazpívali jsme písně Svatý...
Celý článek

Poděkování za úrodu

Mše svatá o 30.neděli v mezidobí byla sloužena i jako poděkování Bohu za úrodu, za jeho dary, kterými nás obdarovává. Bohu díky. Při mši sv. P. Pavel Klouček vystavenou úrodu požehnal.   FOTKY Z VÝZDOBY PODĚKOVÁNÍ ZA ÚRODU - ke zhlédnutí ZDE (omluvte sníženou kvalitu fotek)
Celý článek